Archiwum 09 sierpnia 2015


sie 09 2015 Kiedy warto pomyśleć o założeniu lokaty?...
Komentarze: 0

Dostałeś premię? Wygrałeś na loterii? A może udało Ci się wreszcie zaoszczędzić większą sumę pieniędzy? Brawo! Pewnie zastanawiasz się teraz, jaki powinien być Twój kolejny krok. Na pewno chciałbyś, by Twoje środki były bezpieczne. A idealnie jeżeli jeszcze by na siebie zarabiały. Sposobów jest kilka – dla odważnych inwestycja.

Możesz założyć swój własny biznes lub zacząć grać na giełdzie. A sposobem dla mniej odważnych jest natomiast lokata bankowa. To całkowicie bezpieczny, a przy tym przynoszący korzyści sposób inwestycji, z którego obecnie korzysta już mnóstwo osób. W dodatku nie wymaga on od nas prawie żadnego zaangażowania. Wystarczy, że założymy rachunek, a później przez cały czas trwania lokaty nie musimy już zupełnie nic robić. Potem, po określonym czasie, odbierzemy nasze środki i będziemy cieszyć się odsetkami, które zostaną nam zapewnione przez korzystne oprocentowanie lokat.

Nie daj się prosić

Jak widzimy, lokata bankowa ma same zalety. Nie dość, że jest prosta do założenia i niewymagająca to w dodatku pozbawiona ryzyka i dodatkowo jeszcze generuje znaczne zyski. Każdy z nas chciałby chyba jednak, by były one jak największe. A jest to zależne od dokonanego przez nas wyboru lokaty. Nie każda jest przecież równie opłacalna. Tutaj kluczowym czynnikiem jest wspomniane już oprocentowanie lokat. Im jest ono wyższe, tym dla nas lepiej. Dlatego nie warto spieszyć się z wyborem lokaty - o czym więcej na oszczednoscionline.pl.

Warto natomiast przeprowadzić (nawet samodzielnie) gruntowne porównanie lokat, by mieć szeroki ogląd w rynku tych usług. W ten sposób będziemy mieli pewność, że nie padniemy ofiarą działań specjalistów od marketingu. Oni doskonale wiedzą, jak zareklamować konkretny bank i konkretne lokaty. Zawsze zachwalają produkty swojego klienta, co wcale nie oznacza, że dana usługa jest najlepsza. Spośród licznych lokat trzeba umieć wyłonić te, które faktycznie mają jakąś wartość, te najlepsze lokaty. Dzięki temu nasze finanse będą naprawdę bezpieczne i zaczną generować duże zyski. Posiadanie dobrej lokaty z pewnością da nam wiele satysfakcji.

sie 09 2015 Własne mieszkanie – jak spełnić to marzenie?...
Komentarze: 0

Jakie kredyty Polacy zaciągają najczęściej? Okazuje się, że są to kredyty hipoteczne, czyli przeznaczone na zakup nieruchomości, domu, mieszkania lub ewentualnie na remont. O czym to świadczy?

Niestety o tym, że mało kogo spośród naszych rodaków stać, by zapewnić sobie własne miejsce do życia bez zapożyczania się. Właściwie każdy, kto chce zakupić na własność nawet małe mieszkanko w bloku, musi wziąć kredyt hipoteczny. Gdyby ktoś chciał zaoszczędzić odpowiednią sumę z własnych dochodów, z pewnością zajęłoby mu to mnóstwo czasu, a i tak pewnie nie przyniosłoby oczekwianych skutków. Kredyt hipoteczny to więc dziś niestety wręcz przykra konieczność. Bez niego nie da się w pełni usamodzielnić.

Strach ma wielkie oczy

Jednak sporo osób stara się unikać kredytu mieszkaniowego, jak tylko mogą. Szukają innych rozwiązań, sposobów, by zdobyć środki potrzebne na zakup wymarzonego mieszkania. Niektórych tak przeraża kredyt hipoteczny, że zamiast tego wolą wyjechać zagranicę, by tam w trudzie zarobić na nieruchomość. Przez kilka lat przebywają daleko od rodziny i przyjaciół, pracują często poniżej swoich kwalifikacji, ale dzięki temu udaje im się uzbierać potrzebną sumę. Inni poddają się i postanawiają zrezygnować na długi czas z własnego gniazdka. Zamiast wziąć kredyt mieszkaniowy, wolą mieszkać przez wiele lat razem z rodzicami, teściami lub po prostu wynajmować dom od obcej osoby. Jeżeli mimo to mamy odpowiednie warunki, nie są to wcale złe metody. Każdy radzi sobie z wyzwaniami tak, jak potrafi.

Gdy brak innych możliwości…

Lwia część społeczeństwa decyduje się jednak zaciągnąć najtańszy kredyt hipoteczny sierpień 2015. To najszybszy i najpewniejszy sposób, by zdobyć potrzebne pieniądze. Co prawda oznacza to konieczności uwzględniania pożyczki w swoich planach przez długie lata, ale cóż innego zrobić? Trzeba sprawdzić ranking kredytów mieszkaniowych, dowiedzieć się, która oferta jest akurat najkorzystniejsza i czym prędzej pójść do banku. Kredyt to nic przyjemnego, ale widok własnego przytulnego mieszkanka z pewnością będzie stanowił sporą pociechę.

sie 09 2015 Dlaczego konto osobiste jest niezbędne?
Komentarze: 0

W obecnych czasach w zasadzie wszyscy prowadzą konta osobiste. Są to jedne z trzech gatunków depozytów w bankach, z jakich oczywiście korzysta praktycznie każdy.

Rachunki osobiste można podzielić na dużo wielorakich gatunków, z których najpopularniejszy jest w głównej mierze ROR, czyli konto oszczędnościowo-rozliczeniowe. Mianowicie prezentuje się ono w ten sposób, iż umożliwia zbieranie pieniędzy i jednocześnie działa jako specyficzny wariant lokaty, czyli w przypadku pokaźnej kwoty umieszczonej na koncie, doliczany jest co miesiąc pewien procent, jaki w postaci ekstra pieniędzy dodawany jest do reszty zdeponowanych przez nas funduszy.

Jednakowoż ostatnio kapitalizacja kapitału na ROR-ach stała się mniej sprzyjająca dla przeciętnego Kowalskiego. W większości znanych banków, które funkcjonują od dziesięcioleci, pobierane są miesięczne opłaty, które nie dla każdego są nieznaczne. Stąd też za prowadzenie rachunku w niektórych bankach należy nieraz zapłacić nawet i kilkadziesiąt złotych. Szczęśliwie perfekcyjną metodą okazują się być rachunki w bankowości przez Internet, za których użytkowanie nie są naliczane żadne opłaty.

Niemniej jednak to konta oszczędnościowe stanowią perfekcyjną metodę na oszczędzenie pokaźnych pieniędzy. Czasem bowiem bywa tak, iż pragniemy zebrać jakieś pieniądze, jakie potem chcemy wydać na wybrany cel. Nie zawsze wrzucanie do skarbonki się udaje, ponieważ możemy ciągle z niej podbierać jakieś grosze na aktualne wydatki. Rachunek oszczędnościowy pozwala jednak na zbieranie pieniędzy z wysoką stopą procentową. Klienci mają wówczas sposobność dostępu do gotówki w preferowanym czasie, oczywiście bez utraty odsetek.

Ostatnim rodzajem depozytu bankowego są oczywiście lokaty terminowe. W tej sytuacji umowa zawierana jest na określony okres i podobnie, jak w przypadku wyżej wyliczonych depozytów bankowych, także dotyczy gromadzenia pieniędzy w banku. W tym jednakże przypadku bank zobowiązuje się oddać otrzymany kapitał wraz z naliczonymi odsetkami na koniec okresu trwania lokaty. Zagłębiając się w szczegóły, lokaty da się rozróżnić jeszcze na odnawialne i nieodnawialne. W tym pierwszym wariancie po skończeniu się lokaty jest ona natychmiast ponawiana i nie następuje wypłata środków dla klienta.