Archiwum kwiecień 2015


kwi 22 2015 Jak wyjść ze spirali zadłużenia?
Komentarze: 0

Nasze życie nieustannie wiąże się ze sporym ryzykiem pojawienia się poważnych kłopotów, np. na tle finansów osobistych. Niestety, ale mnóstwo osób boryka się ze spłatą wielu wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Wielu ludzi podejmuje decyzje o zapożyczeniu konsumenckim zbyt pochopnie, a przecież tego rodzaju krok powinien zostać dokładnie przeanalizowany oraz przemyślany. 

Jednoczesne spłacanie kredytu samochodowego, mieszkaniowego czy ratalnego to spore ryzyko wpadnięcia w spiralę zadłużenia, ponieważ jedno zobowiązanie może za sobą pociągać konieczność zaciągnięcia innego. W ten sposób, może doprowadzić stan swoich finansów do zupełnej ruiny, kiedy jedynym ratunkiem może się okazać pomoc ze strony najbliższych. Żeby do tego nie dopuścić, powinniśmy rozsądnie zarządzać swoimi finansami. W przypadku posiadania kilku różnych kredytów, dobrym rozwiązaniem wydaje się konsolidacja kredytów, która staje się coraz bardziej popularna.

Instytucje bankowe wyszły naprzeciw indywidualnym oczekiwaniom klientów i stworzyły tego rodzaju ofertę cieszącą się sporym uznaniem. Kredyty konsolidacyjne pozwalają odetchnąć osobom zmuszonym do spłacania kilku rat dużych kredytów każdego miesiąca. Dla większości budżetów domowych, jest to niesamowite obciążenie, z którym trudno jest sobie poradzić.

Co nam dajekredyt konsolidacyjny?

Wyżej wspomniany produkt bankowy przynosi ulgę konsumentom z powodu obniżenia miesięcznej raty kredytu. Dla przykładu, zamiast łącznej raty kilku pożyczek w wysokości 3 tysięcy złotych, pojedyncza rata scalonego zobowiązania może wynosić tylko 2 tysiące złotych. Jest to oczywiście tylko przykład, ale tak to generalnie działa. Weług serwisu konsolidacja-kredytow.eu kredyt konsolidacyjny wydłuża okres kredytowania w sposób znaczący, co bezpośrednio przekłada się na znaczne obniżenie miesięcznej raty spłaty kredytu, co jest nieocenioną korzyścią dla dłużnika. Niekiedy, jest to jedyny sposób na poradzenie sobie z bardzo trudną sytuacją swoich finansów osobistych. Warto zajrzeć w ranking kredytów konsolidacyjnych, który jest ogromnym ułatwieniem podczas wyboru konkretnej oferty jednego z banków.

kwi 22 2015 Sprawdzamy jak wybrać konto oszczędnościowe...
Komentarze: 0

W związku z tym, iż lokaty bankowe nie są zbyt mobilne, a ich zawarcie w zasadzie związuje nam ręce w aspekcie wypłacania z nich środków, nie dziwi to, że wielu naszych rodaków zamiast lokat wybiera konta oszczędnościowe, które są tutaj bardziej wszechstronne. Najważniejsze jest to, że bez problemów możemy tutaj wypłacać pieniądze, nie tracąc zarazem środków, które stanowią odsetki. Pojawia się jednak pytanie, na jakie konto oszczędnościowe się zdecydować?

Wysokość oprocentowania

Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, bo jak się okazuje, pod uwagę musimy wziąć jednocześnie kilka czynników. Przede wszystkim spojrzeć należy na wysokość oprocentowania, które oferują nam w takiej sytuacji banki. Oczywiście najlepiej, gdy jest ono największe, aczkolwiek musimy uważać na różne kruczki prawne. Nie brak banków, które wysokie oprocentowanie oferują nam jedynie przez miesiąc lub dwa, podczas gdy w kolejnych miesiącach oprocentowanie to drastycznie spada.

Opłaty za konto


Inną bardzo ważną kwestia jest opłata, którą ponosimy z tytułu prowadzenia konta. Dziś wiele baków oferuje nam konto oszczędnościowe bezpłatne, aczkolwiek i tutaj czyhają na ans pułapki. Co nam bowiem z takiego konta, jeśli za każdą kolejną wypłatę będziemy musieli płacić po kilkadziesiąt złotych? Wówczas wypłacanie pieniędzy staje się zupełnie nieopłacalne.

Porównywarki kont

Oczywiście każdy z nas che mieć konto na najlepszych warunkach i na kapitalizacji odsetek zarobić jak najwięcej. W takiej sytuacji na pewno pomoże nam tak zwany ranking kont oszczędnościowych 2015, który jest swego rodzaju spisem wszystkich produktów bankowych tego typu na polskim rynku. Korzystając z tego rankingu, bez problemu znajdziemy konto, którego oferta będzie nam najbardziej odpowiadać. Dziś takie rankingi znajdziemy na wielu stronach internetowych poświęconych finansowym. Przed założeniem konta oszczędnościowego warto jest się im nieco bliżej przyjrzeć. Wówczas wybór będzie znacznie prostszy.

kwi 22 2015 Skąd wziąć środki finansowe na pilne...
Komentarze: 0

Nie masz pieniędzy? Niebawem planujesz urlop? A może nie dajesz sobie rady ze spłacaniem rachunków? Jednym z najpowszechniejszych rozwiązań pozbycia się dziury w budżecie jest kredyt gotówkowy. To inaczej mówiąc taka pożyczka finansowa, którą daje wybrany przez petenta bank.

Otrzymując kredyt gotówkowy możemy spożytkować pobrane pieniądze na dowolnie określony cel. Kredyty gotówkowe mogą być zawierane na dłuższy albo krótszy okres. Nie musimy również bać się wielkiej stopy procentowej, bowiem maksymalne oprocentowanie może równać się 20 procent. Jednak zaciągając kredyty gotówkowe warto uważać na dodatkowe opłaty a także pamiętać o konieczności oddania wyższej sumy niż otrzymaliśmy.

Jak znaleźć najbardziej korzystny kredyt gotówkowy? Najlepiej rozważyć ofertę w swoim banku lub przejrzeć propozycje pozostałych instytucji. Można wejść na właściwą witrynę internetową bądź zadzwonić do doradcy. Z kolei samodzielne udanie się do placówki to bardziej tradycyjne rozwiązanie. Konsultanci służą pomocą i rozwieją wszelkie nasze wątpliwości. Trzeba wiedzieć, że w sieci możemy nie tylko dostać interesujące nas szczegóły, lecz również zawrzeć umowę. Zaciągnięcie kredytu – nie opuszczając domu – zajmie nam co najwyżej kilkanaście minut. Kredyty zawierane w sieci nie potrzebują przynoszenia żadnych zaświadczeń. Poza tym są także tańsze, bowiem wszelkie działania wykonujemy samodzielnie.

Doradca finansowy nie jest nam w zasadzie do niczego potrzebny. Należy wyłącznie wypełnić właściwy formularz i wcisnąć przycisk „wyślij”. Niestety powyższa oferta najczęściej dostępna jest jedynie do obecnych klientów banku. Bank może oszacować ich zdolność kredytową na podstawie odnotowanych wpływów. Trzeba pamiętać, by zdecydować się na ofertę sprawdzonego banku, nie parabanku, który może spowodować gorsze problemy z gotówką przez ogromną wysokość oprocentowania. Oprócz tego zawsze trzeba sumiennie poznać warunki przyznawania kredytu gotówkowego czy też zasady spłaty zaciągniętych pieniędzy.

Zanim weźmiemy kredyt gotówkowy warto odpowiednio przemyśleć czy jest to dla nas opłacalny sposób na uzyskanie nieodzownej kwoty. Jeśli nie mamy żadnych wątpliwości możemy bez problemu podpisać umowę z wybraną przez nas instytucją.
 

kwi 01 2015 Rola pieniądza w życiu człowieka
Komentarze: 0

Żyjemy pośród przekonań, w większości nabytych poprzez wychowanie rodziców, jako zasady szczęśliwego życia, lecz nie zawsze się w pełni zgadzają z rzeczywistością. Zdarza się, że mogą nawet przysłonić istotne rozwiązania, np. problemu, których po prostu nie weźmiemy pod uwagę.

Innym źródłem z którego czerpiemy wiedzę, na temat życia jest społeczeństwo oraz własne obserwacje i analizy doświadczeń.

Kilka takich przekonań, każdy ma na temat finansów i roli pieniądza w życiu, a jednym z nich, dość popularnym, jest to że pieniądze szczęścia nie dają.

Owszem, pieniądze same w sobie szczęścia nie dają, bo cóż może się kryć za szczęście w kawałku papierka, metalu, bądź też w cyferkach na koncie. Tak właściwie to nic.. ale gdy te sumy fizyczne czy elektroniczne przełożymy na to co nam oferują, zmienia się punkt widzenia.

Nagle zaczynamy marzyć, co byśmy mogli kupić za daną kwotę i jak bardzo byśmy mogli się upajać tym zakupem, tą radością. Myślimy ile wniósł by dobrego do naszego życia.. lecz czy na pewno? Czy prawdziwe szczęście istnieje w przedmiotach, w rzeczach? Czy prawdziwe szczęście nie otacza nas wokół, czyli w tym jak żyjemy na co dzień? Ile czasu spędzamy z najbliższymi? Tu właśnie kryje się prawdziwe szczęście, w jedności z otoczeniem.

I niech ta jedność także przełoży się na finanse, zacznijmy współgrać z rolą pieniądza, tym że jest on częścią potrzebną do życia na poziomie, a przecież każdy takiego życia pragnie. Więc szanujmy każdy grosz w który włożyliśmy pracę i analizujmy przychody na lepsze życie teraz i w przyszłości.

kwi 01 2015 Czym jest ryzyko kredytowe i jak go uniknąć?...
Komentarze: 0

Ryzyko jakie niosą za sobą kredyty to ryzyko niewywiązania się przez dłużnika z jego zobowiązań wobec dostawcy towarów lub usług, czyli ryzyko niewypłacalności dłużnika. Może to być ryzyko, jakie towarzyszy podczas udzielaniu kredytów przez banki osobom lub firmą, które nie będą spłacały ustalonych w umowie kredytowej rat.

W celu jego uniknięcia, i w związku z tym zmniejszenia prawdopodobieństwa potencjalnych strat dla organizacji bankowej, musi być sterowane przez ciągłe monitorowanie.

Monitorowanie ryzyka prowadzone jest przede wszystkim na podstawie kwartalnych lub miesięcznych kontroli jednostki kredytowej kredytobiorcy, który stanowi: kwartalny monitoring sytuacji finansowej kredytobiorcy, zgodnie z prawem Banku (ranking kondycji finansowej, kontroli limitu kredytowego), sprawdzenia rzeczywistego stanu finansowego osoby posiadającej kredyty, monitorowanie obsługi zadłużenia lub pożyczki (kredytobiorca zobowiązany terminowo i kompletnie spłacać odsetki i kapitał do Banku), kontrolę rzeczywistego celu udzielenia pożyczki i jej zgodność z warunkami umowy, monitorowanie faktycznej wartości zabezpieczenia, monitorowanie statusu prawnego kredytobiorcy monitorowanie jego historii kredytowej, monitoring transakcji kredytowych w realizacji działań mających na celu przeciwdziałanie legalizacji środków pochodzących z przestępstwa, jak również stosowanie innych metod opisanych w polityce wewnętrznej każdego banku.