Kategoria

Produkty kredytowe, strona 2


lip 02 2015 Jak wybrać kredyt hipoteczny?
Komentarze: 0

Kupując mieszkanie lub dom trzeba liczyć się z koniecznością zaciągnie długoletniego kredytu hipotecznego. Jak wybrać ten najlepszy by nie żałować przez kolejne trzydzieści lat podjętej decyzji? Jakie są kryteria dobrego kredytu hipotecznego?

Kredyt hipoteczny, trochę teorii

Zgodnie z przyjętą definicją kredyt hipoteczny to nazwa produktu bankowego, który jest formą długoterminowego kredytu udzielanego klientowi banku w celu zakupu mieszkania lub domu. Środki finansowe przyznane w ramach takiej umowy są do zasady przelewane na konto kupującego. Co za tym idzie, klient banku, który podpisuje umowę i jest zobowiązany do spłaty tak powstałego zobowiązania często nawet nie widzi pieniędzy, które zostały mu przyznane. Z automatu niejako pieniądze te są wydawana sprzedającemu dana nieruchomość. Tym samym kredyt hipoteczny należy do specyficznej formy umowy kredytowej, w której klient nie uzyskuje na swoim rachunku wpływu z tytułu zaciągniętego zobowiązania a od razu otrzymuje przedmiot w celu zakupu którego kredyt taki został zaciągnięty.

Spośród szerokiej oferty kredytów hipotecznych do szczególnie wyróżniających się należą te, które są udzielane w walutach obcych. Szczególna sławą cieszą się kredyty udzielone we Franku Szwajcarskim. Jest to jednocześnie najlepszy przykład tego, jak łatwo wpaść w pułapkę jaka mogą być te umowy kredytowe, które przyznają kredyty w walutach obcych. Uzależnienie od kursu danej waluty jest wyjątkowo stresujące a w przypadkach wyjątkowo płynnej sytuacji gospodarczej trzeba się liczyć także z niekorzystną zmiana kursu i tym samym wzrostu czy to wysokości miesięcznej raty czy całości zobowiązania. Sprawdź ranking kredytów hipotecznych na oferty-kredytow.com i dowidz się jaki kredyt jest w tej chwili najtańszy.

Wybór właściwego kredytu

Zgodnie z wszelkimi wytycznymi wybór kredytu hipotecznego to ryzyko, które musi kalkulować sam kredytodawca czyli bank. Tym samym to do tej instytucji należy właściwe wyliczenie możliwości finansowych kredytobiorcy i określenie tego, na jaką wysokość kredytu go stać. Co za tym idzie klient banku jest poniekąd zwolniony z dokładnych wyliczeń dotyczących jego możliwości finansowych ale jednocześnie ograniczony tym na ile możliwości te zostaną określone przez bank. Z drugiej zaś strony to od każdej osoby, które zaciąga kredyt hipoteczny zależy na ile dobrze i rzetelnie oceniła swoje możliwości finansowe. Bo choć wydaje się to trudne to sprawdzenia trzeba umieć ocenić swoje możliwości na okres co najmniej trzydziestu lat.

maj 11 2015 Jak hipoteka wpływa na naszą zdolność...
Komentarze: 0

Kredyt hipoteczny to dla większości ludzi wspaniała metoda na uzyskanie potrzebnych oszczędności na kupienie lub budowę nieruchomości. Niestety nie wystarczy pójść ot tak do pierwszego z brzegu banku, by poprosić o pożyczkę. Decyzja na każdym etapie powinna być bowiem dokładnie przeanalizowana.

Pierwszą czynnością, którą trzeba zrobić, to w szczególności zanalizować oferty pożyczek hipotecznych. Przydać się do tego mogą różnorodnego rodzaju porównywarki zapożyczeń pieniężnych, publikowane przez poważane portale internetowe zajmujące się tematyką pieniężną. Wtedy dokładnie da się przejrzeć generalnie większość kredytów na jednej stronie www.

Wyjątkową uwagę należy zwrócić na ogólne koszta konkretnej oferty bankowej i zestawić je z uzyskiwanymi regularnymi zarobkami. Kredyty hipoteczne to oczywiście godne polecenia rozwiązanie na zdobycie brakującej ilości pieniędzy na budowę chociażby domu, jednak zmuszają kredytobiorców do regulowania zadłużenia najczęściej przez dalszych kilkanaście lat, dlatego potrzeba po prostu mierzyć siły na zamiary. Tym samym konieczne jest dokładne skontrastowanie wynagrodzenia z kosztami pożyczki. W ten sposób będzie można sprawdzić, jaką miesięczną kwotę uda się płacić bez narażania się na niestabilność finansową.

Starając się o kredyt hipoteczny potrzeba prócz tego przyjrzeć się produktom finansowym, z których aktualnie się korzysta. Niewiele osób bowiem zdaje sobie sprawę z tego, że korzystając na przykład z debetu na koncie pogarsza się posiadaną zdolność finansową, przez co kredytobiorcy starający się o kredyt hipoteczny mogą go czasami nie dostać albo też bank może ustalić niższą kwotę. Dlatego przed podjęciem kredytu lepiej uregulować wcześniejsze zobowiązania, choćby poprzez wcześniejszą spłatę.

Z debetu na koncie osobistym również lepiej zrezygnować i po prostu zamknąć taką możliwość, przez co polepszy się zdolność finansowa. Uwagi te dotyczą również kart kredytowych – one również zaniżają zdolność pożyczkową, dlatego i z nich trzeba będzie zrezygnować, jeżeli planuje się podjęcie kredytu hipotecznego. Lepsza zdolność kredytowa to nade wszystko lepsze warunki oferty kredytu hipotecznego, należy więc postarać się, żebyśmy w oczach banku byli możliwie jak najbardziej wiarygodnymi kredytobiorcami.

kwi 22 2015 Jak wyjść ze spirali zadłużenia?
Komentarze: 0

Nasze życie nieustannie wiąże się ze sporym ryzykiem pojawienia się poważnych kłopotów, np. na tle finansów osobistych. Niestety, ale mnóstwo osób boryka się ze spłatą wielu wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Wielu ludzi podejmuje decyzje o zapożyczeniu konsumenckim zbyt pochopnie, a przecież tego rodzaju krok powinien zostać dokładnie przeanalizowany oraz przemyślany. 

Jednoczesne spłacanie kredytu samochodowego, mieszkaniowego czy ratalnego to spore ryzyko wpadnięcia w spiralę zadłużenia, ponieważ jedno zobowiązanie może za sobą pociągać konieczność zaciągnięcia innego. W ten sposób, może doprowadzić stan swoich finansów do zupełnej ruiny, kiedy jedynym ratunkiem może się okazać pomoc ze strony najbliższych. Żeby do tego nie dopuścić, powinniśmy rozsądnie zarządzać swoimi finansami. W przypadku posiadania kilku różnych kredytów, dobrym rozwiązaniem wydaje się konsolidacja kredytów, która staje się coraz bardziej popularna.

Instytucje bankowe wyszły naprzeciw indywidualnym oczekiwaniom klientów i stworzyły tego rodzaju ofertę cieszącą się sporym uznaniem. Kredyty konsolidacyjne pozwalają odetchnąć osobom zmuszonym do spłacania kilku rat dużych kredytów każdego miesiąca. Dla większości budżetów domowych, jest to niesamowite obciążenie, z którym trudno jest sobie poradzić.

Co nam dajekredyt konsolidacyjny?

Wyżej wspomniany produkt bankowy przynosi ulgę konsumentom z powodu obniżenia miesięcznej raty kredytu. Dla przykładu, zamiast łącznej raty kilku pożyczek w wysokości 3 tysięcy złotych, pojedyncza rata scalonego zobowiązania może wynosić tylko 2 tysiące złotych. Jest to oczywiście tylko przykład, ale tak to generalnie działa. Weług serwisu konsolidacja-kredytow.eu kredyt konsolidacyjny wydłuża okres kredytowania w sposób znaczący, co bezpośrednio przekłada się na znaczne obniżenie miesięcznej raty spłaty kredytu, co jest nieocenioną korzyścią dla dłużnika. Niekiedy, jest to jedyny sposób na poradzenie sobie z bardzo trudną sytuacją swoich finansów osobistych. Warto zajrzeć w ranking kredytów konsolidacyjnych, który jest ogromnym ułatwieniem podczas wyboru konkretnej oferty jednego z banków.

kwi 22 2015 Skąd wziąć środki finansowe na pilne...
Komentarze: 0

Nie masz pieniędzy? Niebawem planujesz urlop? A może nie dajesz sobie rady ze spłacaniem rachunków? Jednym z najpowszechniejszych rozwiązań pozbycia się dziury w budżecie jest kredyt gotówkowy. To inaczej mówiąc taka pożyczka finansowa, którą daje wybrany przez petenta bank.

Otrzymując kredyt gotówkowy możemy spożytkować pobrane pieniądze na dowolnie określony cel. Kredyty gotówkowe mogą być zawierane na dłuższy albo krótszy okres. Nie musimy również bać się wielkiej stopy procentowej, bowiem maksymalne oprocentowanie może równać się 20 procent. Jednak zaciągając kredyty gotówkowe warto uważać na dodatkowe opłaty a także pamiętać o konieczności oddania wyższej sumy niż otrzymaliśmy.

Jak znaleźć najbardziej korzystny kredyt gotówkowy? Najlepiej rozważyć ofertę w swoim banku lub przejrzeć propozycje pozostałych instytucji. Można wejść na właściwą witrynę internetową bądź zadzwonić do doradcy. Z kolei samodzielne udanie się do placówki to bardziej tradycyjne rozwiązanie. Konsultanci służą pomocą i rozwieją wszelkie nasze wątpliwości. Trzeba wiedzieć, że w sieci możemy nie tylko dostać interesujące nas szczegóły, lecz również zawrzeć umowę. Zaciągnięcie kredytu – nie opuszczając domu – zajmie nam co najwyżej kilkanaście minut. Kredyty zawierane w sieci nie potrzebują przynoszenia żadnych zaświadczeń. Poza tym są także tańsze, bowiem wszelkie działania wykonujemy samodzielnie.

Doradca finansowy nie jest nam w zasadzie do niczego potrzebny. Należy wyłącznie wypełnić właściwy formularz i wcisnąć przycisk „wyślij”. Niestety powyższa oferta najczęściej dostępna jest jedynie do obecnych klientów banku. Bank może oszacować ich zdolność kredytową na podstawie odnotowanych wpływów. Trzeba pamiętać, by zdecydować się na ofertę sprawdzonego banku, nie parabanku, który może spowodować gorsze problemy z gotówką przez ogromną wysokość oprocentowania. Oprócz tego zawsze trzeba sumiennie poznać warunki przyznawania kredytu gotówkowego czy też zasady spłaty zaciągniętych pieniędzy.

Zanim weźmiemy kredyt gotówkowy warto odpowiednio przemyśleć czy jest to dla nas opłacalny sposób na uzyskanie nieodzownej kwoty. Jeśli nie mamy żadnych wątpliwości możemy bez problemu podpisać umowę z wybraną przez nas instytucją.
 

kwi 01 2015 Czym jest ryzyko kredytowe i jak go uniknąć?...
Komentarze: 0

Ryzyko jakie niosą za sobą kredyty to ryzyko niewywiązania się przez dłużnika z jego zobowiązań wobec dostawcy towarów lub usług, czyli ryzyko niewypłacalności dłużnika. Może to być ryzyko, jakie towarzyszy podczas udzielaniu kredytów przez banki osobom lub firmą, które nie będą spłacały ustalonych w umowie kredytowej rat.

W celu jego uniknięcia, i w związku z tym zmniejszenia prawdopodobieństwa potencjalnych strat dla organizacji bankowej, musi być sterowane przez ciągłe monitorowanie.

Monitorowanie ryzyka prowadzone jest przede wszystkim na podstawie kwartalnych lub miesięcznych kontroli jednostki kredytowej kredytobiorcy, który stanowi: kwartalny monitoring sytuacji finansowej kredytobiorcy, zgodnie z prawem Banku (ranking kondycji finansowej, kontroli limitu kredytowego), sprawdzenia rzeczywistego stanu finansowego osoby posiadającej kredyty, monitorowanie obsługi zadłużenia lub pożyczki (kredytobiorca zobowiązany terminowo i kompletnie spłacać odsetki i kapitał do Banku), kontrolę rzeczywistego celu udzielenia pożyczki i jej zgodność z warunkami umowy, monitorowanie faktycznej wartości zabezpieczenia, monitorowanie statusu prawnego kredytobiorcy monitorowanie jego historii kredytowej, monitoring transakcji kredytowych w realizacji działań mających na celu przeciwdziałanie legalizacji środków pochodzących z przestępstwa, jak również stosowanie innych metod opisanych w polityce wewnętrznej każdego banku.