Jak wybrać kredyt hipoteczny?
Komentarze: 0
Kupując mieszkanie lub dom trzeba liczyć się z koniecznością zaciągnie długoletniego kredytu hipotecznego. Jak wybrać ten najlepszy by nie żałować przez kolejne trzydzieści lat podjętej decyzji? Jakie są kryteria dobrego kredytu hipotecznego?
Kredyt hipoteczny, trochę teorii
Zgodnie z przyjętą definicją kredyt hipoteczny to nazwa produktu bankowego, który jest formą długoterminowego kredytu udzielanego klientowi banku w celu zakupu mieszkania lub domu. Środki finansowe przyznane w ramach takiej umowy są do zasady przelewane na konto kupującego. Co za tym idzie, klient banku, który podpisuje umowę i jest zobowiązany do spłaty tak powstałego zobowiązania często nawet nie widzi pieniędzy, które zostały mu przyznane. Z automatu niejako pieniądze te są wydawana sprzedającemu dana nieruchomość. Tym samym kredyt hipoteczny należy do specyficznej formy umowy kredytowej, w której klient nie uzyskuje na swoim rachunku wpływu z tytułu zaciągniętego zobowiązania a od razu otrzymuje przedmiot w celu zakupu którego kredyt taki został zaciągnięty.
Spośród szerokiej oferty kredytów hipotecznych do szczególnie wyróżniających się należą te, które są udzielane w walutach obcych. Szczególna sławą cieszą się kredyty udzielone we Franku Szwajcarskim. Jest to jednocześnie najlepszy przykład tego, jak łatwo wpaść w pułapkę jaka mogą być te umowy kredytowe, które przyznają kredyty w walutach obcych. Uzależnienie od kursu danej waluty jest wyjątkowo stresujące a w przypadkach wyjątkowo płynnej sytuacji gospodarczej trzeba się liczyć także z niekorzystną zmiana kursu i tym samym wzrostu czy to wysokości miesięcznej raty czy całości zobowiązania. Sprawdź ranking kredytów hipotecznych na oferty-kredytow.com i dowidz się jaki kredyt jest w tej chwili najtańszy.
Wybór właściwego kredytu
Zgodnie z wszelkimi wytycznymi wybór kredytu hipotecznego to ryzyko, które musi kalkulować sam kredytodawca czyli bank. Tym samym to do tej instytucji należy właściwe wyliczenie możliwości finansowych kredytobiorcy i określenie tego, na jaką wysokość kredytu go stać. Co za tym idzie klient banku jest poniekąd zwolniony z dokładnych wyliczeń dotyczących jego możliwości finansowych ale jednocześnie ograniczony tym na ile możliwości te zostaną określone przez bank. Z drugiej zaś strony to od każdej osoby, które zaciąga kredyt hipoteczny zależy na ile dobrze i rzetelnie oceniła swoje możliwości finansowe. Bo choć wydaje się to trudne to sprawdzenia trzeba umieć ocenić swoje możliwości na okres co najmniej trzydziestu lat.
Dodaj komentarz