sty 07 2016 Lepsza jest lokata czy pożyczka bankowa?...
Komentarze: 0

Każdy z nas pragnie pomnażać swoje fundusze, tak aby nie tylko móc zaspokajać swoje bieżące potrzeby, ale także móc zaoszczędzić pieniądze na większe zakupy, wakacje lub nieprzewidziane zdarzenia losowe. Gospodarowanie domowymi finansami nie należy do łatwych, zwłaszcza wtedy, gdy nasz budżet jest ograniczony. Zewsząd promuje się oszczędny tryb życia, jednak niekiedy trudno oszczędzać, gdy z jednej strony musimy zaspokoić konkretne potrzeby, a z drugiej nie mamy skąd finansować tych potrzeb.

Różnice między lokatami, a pożyczkami bankowymi

Oczywiście, jeśli planujemy kupić samochód, sprzęt AGD czy odłożyć na wycieczkę możemy do sprawy podejść na kilka sposobów. Możemy między innymi wziąć pożyczkę lub kredyt, dzięki którym będziemy w stanie sfinansować zakup. Trzeba jednak pamiętać, że wówczas będziemy zmuszeni w przyszłości zwrócić pożyczone pieniądze i to z procentem. Odmiennym podejściem jest natomiast skorzystanie z takiego produktu bankowego jakim jest lokata.

Różne zasady działania różnych produktów bankowych

Zasada działania lokaty jest całkowicie inna niż na przykład zasada działania pożyczki. W przypadku lokat to my przekazujemy konkretną kwotę pieniędzy do dyspozycji banku, a nie na odwrót. Za przekazanie środków w depozyt, po zakończeniu trwania umowy otrzymujemy zysk w postaci odsetek. W przypadku pożyczki jest inaczej – to bank pożycza nam konkretną sumę pieniędzy, którą musimy następnie zwrócić wraz z odsetkami. Oba produkty prezentują więc różny sposób powiększania kapitału. Na pożyczki decydują się osoby, które traktują zakup danego dobra lub usługi za niezbędny w danym momencie i nie mogą sobie pozwolić na odwlekanie tego zakupu w czasie. Z kolei lokaty wybierają ci, którzy mogą pozwolić sobie na realizację zakupów dopiero w przyszłości.

Dokładna analiza jest najważniejsza przed podjęciem wiążącej decyzji finansowej

Oczywiście niezależnie od tego, który produkt bankowy jest nam w danym momencie bliższy, powinniśmy dokładnie przeanalizować oferty z danej kategorii i porównać je ze sobą. Służą do tego zarówno ranking lokat bankowych styczeń 2016, jak i pożyczek. Porównanie lokat pozwoli nam na wybranie tej, która charakteryzuje się najwyższym oprocentowaniem, a tym samym pozwoli nam jak najwięcej zarobić. Z kolei porównanie pożyczek, również pod kątek oprocentowania, pozwoli wybrać taką ofertę w ramach której jak najmniej stracimy.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz