Czym kierować się przy wyborze kredytu...
Komentarze: 0
Konsolidacja kredytów to niebywale popularne hasło pośród klientów banków. Kredyt konsolidacyjny opiera się na połączeniu wielu zobowiązań, które zaciągnęliśmy, nawet, gdy są one zaciągnięte w różnych bankach. Rozwiązanie takie jest korzystne, gdy nie możemy poradzić sobie ze spłacaniem kilku wziętych pożyczek. We wspomniany sposób opłacamy pojedynczą ratę, a nie kilka, jak do tej pory.
Kredyty konsolidacyjne gwarantują tym samym sposobność określania pojedynczej raty, zamiast spłacania wielu należności w odmiennych terminach. Przez to dłużnik łatwiej zapamiętuje dzień spłaty konkretnej należności i może panować nad terminowością spłacania pożyczki. Dodatkowo trzeba zapamiętać, że kredyt konsolidacyjny zapewnia mniejszą należność niż w wypadku kwoty rat wcześniejszych pożyczek. Mniejsza rata kredytu jest możliwa głównie dzięki wydłużeniu terminu zwrotu kredytu, przez co rośnie jednak całkowity koszt pożyczki.
Zmniejszanie kosztów kredytu jest możliwe, kiedy konsolidacja kredytów zachodzi w odpowiedni sposób. Do łączenia kredytów przeważnie dochodzi bowiem podczas scalania obciążenia karty kredytowej i wysoko oprocentowanych kredytów gotówkowych. Jeśli jednak wzięliśmy kredyt konsolidacyjny, żeby złączyć zaciągnięte wcześniej kredyty, lecz bez zmiany okresu spłaty, opisywana operacja może okazać się nietrafiona. Dzieje się tak, bowiem sama konsolidacja kredytu pociąga za sobą wyższe oprocentowanie, które w konsekwencji generuje wyższe koszty danego kredytu. W związku z tym ważne jest, aby kredyt konsolidacyjny posiadał termin spłaty, który nie narazi nas na wyższe raty.
Aby otrzymać tego typu pożyczkę, należy przejść analogiczną procedurę, jak w wypadku pobierania zwykłego kredytu. Przeważnie kredyty konsolidacyjne niosą ze sobą konieczność gwarancji w postaci hipoteki. Właścicielem nadmienianej nieruchomości nie musimy być my sami, lecz na przykład osoba z rodziny bądź kolega. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy jeden z aktualnych kredytów jest zobowiązaniem hipotecznym. Na dodatek bank bierze pod uwagę naszą przeszłość kredytową. Jeżeli dawniejsze zobowiązania nie były opłacane wzorowo bank może odmówić nam opisywanego kredytu.
Dodaj komentarz