Najnowsze wpisy, strona 5


gru 07 2015 Konto oszczędnościowe, które faktycznie...
Komentarze: 0

Kiedy wybieramy się do banku, aby założyć konto oszczędnościowe, najczęściej mamy w głowie wizję wielotysięcznych zarobków, jakie dzięki niemu uzyskamy. Tymczasem już na etapie podpisywania umowy trzeba mieć świadomość, że takie konta nie mogą w żadnym razie być podstawowym zabezpieczeniem finansowym naszej przyszłości. Mogą jedynie stanowić dodatkowe źródło zarobków i dodatkową formę oszczędzania, a same odsetki, jakie z takiego konta uzyskamy, trzeba raczej liczyć w dziesiątkach i setkach złotych, a nie w tysiącach.

Wybierz wysokie oprocentowaniem

Z zasady, jeśli zakładając rachunek w banku, na którym chcemy zarabiać, wybieramy takie konto, które cechuje się najwyższym oprocentowaniem. Obecnie jego poziom waha się między 1-3%, co w skali roku pozwala uzyskać niemały dochód, jeśli wpłacimy na konto sporą sumę. Przykładowo przy kwocie 1000 złotych po dwunastu miesiącach i naliczaniu comiesięcznym, klient może uzyskać około 250zł. I to za sam fakt posiadania konta, na którym przez rok będzie w spokoju leżał odłożony tysiąc. Oczywiście odsetki będą tym większe, im większa kwota będzie zasilała nasz rachunek oszczędnościowy. Przykładowo jeśli co miesiąc przelejemy na niego część naszej wypłaty – chociażby trzysta lub pięćset złotych – oprocentowanie w kolejnym naliczeniu obejmie już nie tylko bazowy tysiąc złotych, ale i kwotę wpłaconą później. W rezultacie zarabiać będziemy jeszcze więcej, a dodatkowo mamy stały dostęp do swoich pieniędzy, dzięki czemu w każdej chwili możemy wypłacić całą kwotę, jej część lub tylko odsetki.

Gdzie takich szukać?

Oczywiście teoria to jedno, a praktyka to drugie i znalezienie konta oszczędnościowego, które na nasz będzie zarabiało, wcale nie jest takie łatwe. Co prawda szybko znajdziemy ofertę z wysokim oprocentowaniem, ale jednocześnie sprawdźmy, czy nie wiąże się ona z jakimiś ukrytymi opłatami, np. za prowadzenie konta lub wypłatę zdeponowanych tam środków. Dobrą pomocą będzie również ranking kont oszczędnościowych, w którym znajdziemy od ręki informacje techniczne o większości popularnych rachunków oszczędnościowych dostępnych w polskich bankach. Dzięki takim rankingom mamy błyskawiczny dostęp do rzetelnych danych ofertowych poszczególnych banków bez konieczności wychodzenia z domu. Dodatkowo w rankingach internetowych możemy sobie sami sortować listę wedle ustalonych przez siebie kryteriów, na których nam najbardziej zależy, np. pod względem minimalnej kwoty wpłaty.


Sprawdź też porównanie kont oszczędnościowych styczeń 2016 gdzie znajdziesz analizę najlepszych ofert banków.

gru 07 2015 Czym kierować się przy wyborze kredytu...
Komentarze: 0

Konsolidacja kredytów to niebywale popularne hasło pośród klientów banków. Kredyt konsolidacyjny opiera się na połączeniu wielu zobowiązań, które zaciągnęliśmy, nawet, gdy są one zaciągnięte w różnych bankach. Rozwiązanie takie jest korzystne, gdy nie możemy poradzić sobie ze spłacaniem kilku wziętych pożyczek. We wspomniany sposób opłacamy pojedynczą ratę, a nie kilka, jak do tej pory.

Kredyty konsolidacyjne gwarantują tym samym sposobność określania pojedynczej raty, zamiast spłacania wielu należności w odmiennych terminach. Przez to dłużnik łatwiej zapamiętuje dzień spłaty konkretnej należności i może panować nad terminowością spłacania pożyczki. Dodatkowo trzeba zapamiętać, że kredyt konsolidacyjny zapewnia mniejszą należność niż w wypadku kwoty rat wcześniejszych pożyczek. Mniejsza rata kredytu jest możliwa głównie dzięki wydłużeniu terminu zwrotu kredytu, przez co rośnie jednak całkowity koszt pożyczki.

Zmniejszanie kosztów kredytu jest możliwe, kiedy konsolidacja kredytów zachodzi w odpowiedni sposób. Do łączenia kredytów przeważnie dochodzi bowiem podczas scalania obciążenia karty kredytowej i wysoko oprocentowanych kredytów gotówkowych. Jeśli jednak wzięliśmy kredyt konsolidacyjny, żeby złączyć zaciągnięte wcześniej kredyty, lecz bez zmiany okresu spłaty, opisywana operacja może okazać się nietrafiona. Dzieje się tak, bowiem sama konsolidacja kredytu pociąga za sobą wyższe oprocentowanie, które w konsekwencji generuje wyższe koszty danego kredytu. W związku z tym ważne jest, aby kredyt konsolidacyjny posiadał termin spłaty, który nie narazi nas na wyższe raty.

Aby otrzymać tego typu pożyczkę, należy przejść analogiczną procedurę, jak w wypadku pobierania zwykłego kredytu. Przeważnie kredyty konsolidacyjne niosą ze sobą konieczność gwarancji w postaci hipoteki. Właścicielem nadmienianej nieruchomości nie musimy być my sami, lecz na przykład osoba z rodziny bądź kolega. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy jeden z aktualnych kredytów jest zobowiązaniem hipotecznym. Na dodatek bank bierze pod uwagę naszą przeszłość kredytową. Jeżeli dawniejsze zobowiązania nie były opłacane wzorowo bank może odmówić nam opisywanego kredytu.

gru 07 2015 Jakie depozyty bankowe są najchętniej otwierane?...
Komentarze: 0

Co to jest depozyt bankowy? Najakuratniej zakomunikować, iż jest to inwestycja bazująca na powierzeniu bankowi określonej kwoty finansowej, którą odzyskuje się po określonym czasie i na wskazanych warunkach, lecz definicja ta jest stosunkowo uproszczona, tym bardziej że istnieje kilka typów owych depozytów, odróżniających się od siebie pod wieloma względami.

I tak oto najsłynniejszymi zeń są konta osobiste, obejmowane umową cywilnoprawną, która obliguje bank do gromadzenia środków finansowych konsumenta i przeprowadzania dlań zasadniczo pojmowanych rozliczeń finansowych (dbając przy tym o niezwłoczność tychże, odpowiadając za różnorakiego rodzaju szkody na skutek ich niedbalstw oraz powiadamiając interesanta o swych działaniach przy użyciu wyciągu).

Drugimi także wartymi podkreślenia depozytami są natomiast konta oszczędnościowe (zwrócone do podmiotów fizycznych), których nadrzędne założenie stanowi przechowywanie i zwielokrotnianie powierzonego nań kapitału za sprawą zmiennej stopy procentowej oraz sposobność zarządzania nim w dowolnej chwili (i to bez zagrożenia straty pozyskanych do tego momentu odsetek). Co też zaś nadzwyczaj interesujące, to dokładnie one są określane mianem spadkobierców lokat terminowych, zwłaszcza właśnie zważywszy na ową dowolność w zarządzaniu kapitałem.

Skoro już jednak lokaty terminowe przywołaliśmy, i je dobrze jest nieco objaśnić, tym bardziej że są to trzecie z najsłynniejszych depozytów bankowych w naszym państwie. Identycznie bowiem jak w sytuacji przed momentem wymienionych, stanowią one umowę pomiędzy interesantami, a bankami, która opiera się na powierzeniu tym drugim wskazanego kapitału tych pierwszych i wyciągnięciu go zeń po wskazanym czasie (razem odsetkami), ale z tą odmiennością, iż lokaty owy fundusz zamrażają, więc nie możemy nim zarządzać, a mało tego, wszystkie tego typu próby mogą się zetknąć z utraceniem owych odsetek i przypuszczalnym opłacaniem generalnie pojętych kar pieniężnych.

Puentując zatem i biorąc pod uwagę, że przed chwilą wymienione to wyłącznie najsłynniejsze przykłady, współczesny interesant bankowy ma nad wyraz duże sposobności w kwestii zarządzania i podwyższania swojego funduszu, skutkiem czego naprawdę wskazane jest zeń korzystać, tym więcej że posiadamy dostęp do sieci www, a to dokładnie za jej sprawą tego typu usługi są dziś realizowane.

paź 13 2015 Priorytetowy element naszego życia – mieszkanie...
Komentarze: 0

Życie każdego człowieka jest niezwykle dynamiczne oraz składa się z niezliczonych sfer, elementów oraz kwestii, z którymi mamy do czynienia każdego dnia. Zupełnie naturalne jest to, że wszyscy ludzie w samodzielny sposób hierarchizują wspomniane rzeczy, ponieważ nie mogą być one tak samo ważne.

Powinniśmy określić sobie te kwestie, którym będziemy poświęcali największą ilość czasu, nerwów oraz pieniędzy. Niewątpliwie, możemy do takich kwestii zaliczyć nasze mieszkanie, a więc miejsce, w którym spędzamy zdecydowaną większość czasu, w szczególności tego wolnego. To właśnie w naszych „czterech kątach” regenerujemy siły po wyczerpujących godzinach spędzonych w miejscu pracy.

Ponadto, cena przeciętnego lokalu mieszkaniowego oscyluje w granicach nawet kilkuset tysięcy złotych, co jest kwotą wykraczającą poza zdolności finansowe większości ludzi, zwłaszcza młodych osób, które niedawno ukończyły studia. Zakup mieszkania jest niewiarygodnym wyzwaniem oraz ogromnym przedsięwzięciem, składającym się z niezliczonych kroków. W przytłaczającej większości przypadków, młodzi ludzie decydują się na kredyt mieszkaniowy, co jest najrozsądniejszym sposobem na sfinansowanie zakupu mieszkania. Dużym wyzwaniem jest samo wyłonienie takiej nieruchomości, która jest dla nas najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Należy wziąć pod uwagę rozmaite czynniki, które są istotne. Zaliczamy do nich ilość pomieszczeń oraz ich położenie względem siebie, lokalizację mieszkania, piętro na którym się znajduje, potencjalne miejsca parkingowe czy klimat panujący w sąsiedniej okolicy. To wszystko ma ogromne znaczenie.

Jaki jest najlepszy kredyt hipoteczny?

Jeśli już zdecydujemy się na konkretne mieszkanie, to nie pozostaje nam nic innego jak załatwienie wszystkich formalności w placówce banku. W pierwszej kolejności należy oczywiście wybrać najkorzystniejszą ofertę banku. Tani kredyt mieszkaniowy charakteryzuje się oczywiście nie tylko niskim oprocentowaniem, ale możliwie niskim całkowitym kosztem. Warto zajrzeć w ranking kredytów mieszkaniowych, który w błyskawiczny sposób wskaże nam najlepszą ofertę.

paź 13 2015 Proces wyboru lokaty bankowej
Komentarze: 0

Lokaty bankowe są w obecnych czasach dość pewnymi źródłami na zamrożenie a często również pomnożenie gotówki będącej w naszej domowej kasie, jednak nie każda lokata jest tak samo dobra i zawsze trzeba pamiętać o najważniejszych rzeczach podczas brania lokaty bankowej.

Aby dobrze wybrać lokatę bankową trzeba znać wszystkie zmienne jakie w takich lokatach występują, a są to np. czas kapitalizacji odsetek, odsetki, długość trwania umowy, rodzaj naliczania odsetek. Każdy potencjalny klient banku wie co w przypadku lokowania pieniędzy w banku znaczą odsetki, jednak już nie wszyscy wiedzą co oznacza okres ich kapitalizacji co jest naturalnie okresem w ciągu którego odsetki za prowadzenie lokaty zostaną nam naliczone. Kolejnym nie mniej ważnym czynnikiem kształtującym rentowność lokaty jest oczywiście limit środków jakie możemy wpłacić na tą lokatę i od której to w późniejszym czasie zostaną naliczane odsetki. Często maksymalna wielkość wkładu może decydować o rentowności takiej inwestycji z naszej strony, jednak nie mniej ważną rzeczą jest oczywiście długość trwania samej lokaty która przy dużym oprocentowaniu może wynosić nawet 3 miesiące co oczywiście wyklucza duży zysk z takiej operacji.

Bardzo ważnym sprawą, jeśli chodzi o najlepsze lokaty październik 2015 jest również rodzaj naliczania odsetek, które mogą być naliczane zarówno jednostajnie od kwoty wyjściowej którą wpłaciliśmy jaki i również w sposób progresywny poprzez sumowanie ze sobą każdych kolejnych wartości odsetek i podstawy, co w późniejszym czasie skutkuje coraz to większymi wartościami tych że odsetek. Aby najrozsądniej podjąć decyzje o braniu lokaty bankowej należy zapoznać się z osobna z każdą ofertą banku lub po prostu skorzystać z porównywarek na specjalistycznych stronach o tematyce inwestycyjnej.

Podczas decydowania się na takie zamrażanie środków trzeba się zastanowić czy jest to dla nas opłacalne z tego względu nie należy sugerować się szeroko pojętymi reklamami w telewizji i internecie, które to mają skłonność kusić nas wysokim oprocentowaniem które jak już wiemy jest tylko jedną z wielu zmiennych i nie decyduję o rentowności bezpośrednio. Lokaty bankowe często są tylko sposobem na zabezpieczenie swoich oszczędności przed dużą utratą ich wartości przez dużą inflacje, jednak w przypadkach deflacji mogą one również okazać się dobrymi sposobami na mały zysk pieniędzy które często tylko "leżą" na koncie.